Ontdek Scouting Kameleon Kinheim!
Scouting Kameleon Kinheim heeft een rijke geschiedenis die teruggaat tot 1945. Oorspronkelijk waren er twee aparte scoutinggroepen in Haarlem: De Kameleon, opgericht door Jannie de Vries en alleen voor meisjes, en de Kinheimzwervers, waar zowel jongens als meisjes welkom waren. De Kameleon groeide snel en had een klein clubhuis aan de Pijnboomstraat, terwijl de Kinheimzwervers juist een groot clubhuis aan de Verspronckweg hadden, maar minder leden.
In 1990 besloten de groepen samen te gaan als Kameleon Kinheim. Toch bleven de meeste leeftijdsgroepen in eerste instantie nog gescheiden draaien. Dat veranderde in 1997, toen de oudste leden (Rowans en Sherpa’s) samen verder gingen als Explorers. Later volgden ook de Verkenners en Padvindsters (11-14 jaar), die door een tekort aan leiding hun krachten bundelden.
Door de jaren heen hebben we veel hoogtepunten beleefd. Zo vierden we in 2014 ons 70-jarig bestaan met een spectaculair groepskamp in Beilen, waar een nieuwe koning(in) werd gekozen. In 2015 breidden we onze scoutingfamilie uit met een nieuwe speltak: de Roverscouts (18-21 jaar).
Vandaag de dag is Kameleon Kinheim een bruisende scoutinggroep waar jongens en meisjes samen avonturen beleven. Alleen de Welpen (7-11 jaar, jongens) en de Marala’s (7-11 jaar, meisjes) draaien nog apart. Of je nu jong of oud bent, houdt van avontuur, samenwerken en buiten zijn – bij ons is altijd plek voor nieuwe leden en enthousiaste vrijwilligers!
Kom gerust eens langs en ontdek scouting bij Kameleon Kinheim!

















